Usuwanie roztocza oraz bakterii.
Pranie tapicerki meblowej

Czy Roztocza ukryte w naszym domu naprawdę są takie groźne ?

Roztocza a w zasadzie (pajęczaki) bo tak prawidłowo nazywają się te pasożyty to temat coraz częściej poruszany przez różnego rodzaju portale internetowe czy fora na temat alergii.
Większość z nas słyszała o tych małych stworzeniach ale na tym kończy się zainteresowanie.

No więc czym są i gdzie się kryją roztocza ?

Te mikroskopijne organizmy żyjące w duże mierze dzięki naszemu złuszczonemu naskórkowi kryją się w naszej pościeli, materacu, obiciach meblowych a przede wszystkim w dywanach i wykładzinach

W jakich warunkach żyją i rozmnażają się roztocza ?

Najkorzystniejszą dla rozwoju pajęczaków temperaturą jest ok. 23°C, choć mogą rozwijać się w zakresie temperatur od 17°C do 28°C. Temperatura otoczenia poza tą skalą zarówno ujemna jak i dodatnia zmniejsza żywotność roztoczy np. w temp. 45°C mogą przeżyć 24 godziny a w temperaturze 2°C przez ok. 168 godzin.

Uważa się, że temperatura do główny czynnik jaki wpływa na rozwój i żywotność roztocza ale mamy jeszcze jeden ważny aspekt.

Wilgotność względem powietrza odpowiednia do życia to pow. 70%. Dzięki temu samice mogą spokojnie składać jaja (jedna składa nawet do 100).

Żeby rozwój był odpowiedni potrzebny jest im tez pokarm a do tego najlepiej nadaje się ludzki naskórek złuszczany przez cały dzień a ponad to wszelkiego rodzaju mikroelement znajdujące się blisko pasożytów.

Bakteria3

Jak wpływają na nasze alergie

Odchody pajęczaków posiadają przeróżnego rodzaju alergeny szkodliwe dla człowieka i rozpylane w powietrzu za pomocą kurzu domowego powodują u alergików takie objawy jak:
uporczywy kaszel, uczucie zatkanych dróg oddechowych, częste pobudki w nocy i trudności z zasypianiem, swędzenie skóry..
Osoby z astmą czy chorobami płuc będą odczuwać skutki z podwójną siłą.

Każdy może ograniczyć rozmnażanie roztoczy !

W mieszkaniach roztocza znajdują się w miejscach, które zapewniają im schronienie, pokarm oraz odpowiednią wilgotność. Dlatego ze szczególną uwagą warto zadbać o te miejsca a o to kilka drobnych porad.Warto też wspomnieć, że profesjonalne pranie ekstrakcyjne powoduje wyssanie i natychmiastowe zabicie wszelkich roztoczy i bakterii w przeciągu kilku sekund ! dzięki czemu nasza tapicerka meblowa są czyste i bezpieczne.

W przypadku zamówienia profesjonalisty na pranie ekstrakcyjne warto wspomnieć o chęci usunięcia wszelkich bakterii oraz roztoczy.


Jakaś rada na dziecięce pluszaki ?

Jeżeli boisz się uprać ulubionego Misia swojej ukochanej córeczki lub synka zawsze możesz wrzucić takowe zabawki do zamrażalnika na około 6 godzin a wszelkie roztocza oraz ich alergeny po prostu znikną raz na zawsze :)

Pozdrawiam,

Michał