Mocz zwierząt & Usuwanie zapachów z tapicerki lub dywanu – Jak to widzi Pogromca Brudu

Dog-on-rug

Mocz zwierząt & Usuwanie zapachów z tapicerki lub dywanu – Jak to widzi Pogromca Brudu

Mocz domowych zwierząt i odór który po nich pozostaje to bez wątpienia problem który zna większość z nas.
Często zdarza się, że nasz domowy pupil upodoba sobie po prostu dywan lub kanapę albo ulubiony fotel do oddawania moczu, niestety najbardziej cierpi na tym nasza tapicerka meblowa.

Mocz wsiąka w głąb tapicerki lub runa w przypadku dywanu i po wyschnięciu pozostawia żółtą lub lekko pomarańczową plamę,
drugą kwestią jest zapach a wręcz odór który pozostaje po tej małej niespodziance na długi długi okres.

Kolor plamy oraz odór moczu zależny jest również od (dieta zwierzęcia, zdrowie, leki, płeć i cykl rozrodczy). W związku z tym niektóre plamy po moczu mogą być nieusuwalne.

PORADA NA ŚWIEŻĄ PLAMĘ:

Jeżeli zauważysz, że twój pupil własnie oddał lub oddaje mocz na tapicerkę/dywan weź dużo papieru i pozbądź się takiej ilości moczu jakiej tylko możesz, następnie zimną przetrzyj plamę i pozostaw do wyschnięcia, to pozwoli zabezpieczyć i zmniejszyć skutki moczu.

Jakie mogą być skutki

Z biegiem czasu, mocz może mieć wpływ na barwnik dywanu lub tapicerki, choć nie każdy przypadek będzie tworzyć trwałe plamy.
Jeśli plama rozwija się stopniowo i jest niezauważalna przez dłuższy czas, włókna dywanu oraz barwnik mogą być nieodwracalnie uszkodzone.
Warto wspomnieć, że wilgoć moczu może wpłynąć na rozluźnienie warstw dywanu a szwy mogą się oddzielić i uleć uszkodzeniu.
Kolejnym problemem szczególnie po kotach, jest zapach. O ile mocz kota jest całkowicie zneutralizowany o tyle usunięcie zapachów jest bardzo ciężkie, w sklepach pojawia się coraz więcej środków które mają pomagać w usunięciu odoru ale w większości działają one tylko do wyschnięcia preparatu.

Usuwanie moczu i odoru przez profesjonalistów
Jeśli odór jest nie usuwalny żadną domową metodą a plama wciąż jest widoczna warto oddać nasze drogocenne meble czy dywany w ręce profesjonalistów z zakresu prania ekstrakcyjnego.
Metoda ekstrakcji usuwa brud i plamy z głębi tapicerki lub runa dywanu a specjalne środki usuwają nieprzyjemne zapachy

Wyszkolony człowiek powinien zidentyfikować plamy a następnie je namoczyć co pomoże w jej usunięciu.
Warto mieć na uwadze, że często identyfikacja moczu może okazać się trudniejsza niż nam się wydaje ponieważ plamy pojawiają się dopiero po namoczeniu materiału.

Pozdrawiam, Michał

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące plam po moczy, odoru czy po prostu na temat prania tapicerki meblowej lub dywanów/wykładzin to zapraszam na naszą stronę:

http://www.pogromca-brudu.pl/

Lub napisz komentarz na blogu :)